Angajaţii SJA Satu Mare au plantat puieţi de Ziua Mondială a Sănătăţii
De Ziua Mondială a Sănătăţii, angajaţi ai Serviciului Judeţean de Ambulanţă Satu Mare au participat la acţiunea de plantare de puieţi organizată de Agenţia pentru Protecţia Mediului.
![plantare puieti la Satu Mare plantare puieti la Satu Mare](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2016/04/DSCN0279-e1460028466840.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de , 7 aprilie 2016, 18:00
Grupul alcătuit din 12 angajaţi a plantat 30 de puieţi de frasin pentru extinderea spațiului verde din jurul sediului SJA.
Acţiunea de plantare organizată joi, 7 aprilie, este inclusă în Luna Pădurii, eveniment ecologic marcat în fiecare an în intervalul 15 martie-15 aprilie.
Stela Tudor
Radio Cluj se poate asculta şi online AICI: