Accident în lanţ în Satu Mare
Trei maşini au fost avariate, iar o femeie în vârstă de 76 de ani a ajuns în spital, în urma unui accident rutier în lanţ, produs în Satu Mare luni, 7 martie. Potrivit comunicatului de presă emis de Inspectoratul Judeţean de Poliţie, accidentul a avut loc pe strada Botizului, iar vinovată pentru producerea lui este o tânără de 27 de ani.
![accident accident](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2016/03/LANT.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de , 7 martie 2016, 15:44
În timp ce se afla la volanul autoturismului personal, conducătoarea auto nu a păstrat o distanță corespunzătoare în mers față de autoturismul care circula în fața ei, intrând astfel în coliziune cu acesta. La rândul lui, autoturismul tamponat, a fost proiectat într-un alt autoturism care circula în fața lui, fiind avariate astfel trei autoturisme.
Pe lângă pagubele materiale, impactul s-a soldat și cu rănirea unei persoane în vârstă de 76 de ani, pasageră în autoturismul care a cauzat producerea evenimentului.
Cercetările continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă – se menţionează în comunicatul de presă al IJP Satu Mare.
Stela Tudor
Radio Cluj se poate asculta şi online AICI: