Admitere în învăţământul profesional
Peste 1.000 de elevi maramureşeni se pot înscrie începând din toamnă în învăţământul profesional.
![invatamant profesional invatamant profesional](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2016/02/invatamant-profesional.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Andrada Ștefănescu, 16 februarie 2016, 09:32
Reprezentanţii Inspectoratului Şcolar afirmă că vor fi înfiinţate 40 de clase destinate celor care vor să înveţe o meserie. Prima etapă de admitere va debuta în 13 iunie, ultima fiind planificată la începutul lunii septembrie.
Radio Sighet