Ascultă Radio România Cluj Live

S-a muncit și de Revelion!

În noaptea care face trecerea între ani, mulți dintre semenii noștri s-au aflat, de voie, de nevoie, la muncă.

S-a muncit și de Revelion!

Articol editat de DSRNetworkAdmin, 1 ianuarie 2016, 06:00

De Revelion, la datorie, s-au aflat şi medicii de la UPU si SMURD. Gardă completă, ca-n oricare altă noapte din an. Pentru că a lucrat de Crăciun, medicul coordonator Cristian Ursu şi-a petrecut noaptea dintre ani acasă. De-a lungul timpului, însă, a adunat câteva Revelioane la serviciu.

Numărul exact nu-l mai ştiu, dar sunt vreo 4-5. Din punctul nostru de vedere e o zi sau o noapte ca oricare alta. Sigur că ne pregătim şi noi să avem cât de cât ceva de pus pe masă. Dar, ca şi activitate propriu-zisă, în ceea ce priveşte Urgenţa, nu se deosebeşte foarte mult de ceea ce facem de obicei. Poate că patologia este un pic diferită, este specifică sărbătorilor şi, mai ales, venirii noului an. De obicei, în noaptea de Revelion, la UPU vin chefliii care experimentează pentru prima oară un chef dus la extrem. Fie sunt foarte tineri şi nu sunt învăţaţi cu alcoolul, fie sunt oameni mai în vârstă care n-au trecut prin astfel de experienţe şi li se întâmplă şi lor.

De regulă, la miezul nopţii, ne facem timp să deschidem o şampanie, aşa, simbolic. Dar ţin minte că într-o noapte de Revelion ne-am retras, am desfăcut o sticlă de şampanie, după care una dintre colegele noastre ne-a făcut semn, haideţi că e 12 şi un sfert, avem treabă…

Foarte mulţi taximetrişti s-au aflat în noaptea de Revelion pe străzi, la dispoziţia celor care au plecat la petreceri sau care s-au întors în zorii zilei acasă.

Fac taximetrie de 10 ani şi în fiecare an, în seara de Revelion, am lucrat. Am avut de lucru, cum să nu? La 8 seara lumea s-a adunat în Piaţa Unirii. După ora 1, a început iar activitatea puternică. Lumea circulă, s-au dus de la unul la altul, îşi urează La mulţi ani… N-am avut niciodată probleme în cei 10 ani. Regula este că dacă vin trei-patru clineţi şi sunt cu toţii în stare de ebrietate poţi să-i refuzi. Dar dacă dintre ei sunt unul sau doi cât de cât treji, atunci îi iei în maşină. Eu o îmi petrec Revelionul în prima zi a anului. Mă duc la fraţii mei, bem un pahar de suc, o cafea, o mâncare, o prăjitură şi… sărut mâna!

La 12 noaptea ne-am urat prin staţie La mulţi ani, le-am urat, sigur şi colegelor noastre din Dispecerat, au fost şi ele la datorie, au avut o pauză şi ele de 10-15 minute, sper că au apucat să bea un pahar de şampanie. Doresc echipei Radio Cluj un An Nou fericit! Doamne ajută!

Fie că v-aţi aflat la muncă, fie că aţi petrecut în noaptea de Revelion, nouă nu ne rămâne decât să vă urăm La mulţi ani!

 

 

Dan Moşoiu

„Doar prostului nu-i este frică” – mărturia unui medic ucrainean aflat aproape de front
Reportaje marți, 9 iunie 2026, 15:57

„Doar prostului nu-i este frică” – mărturia unui medic ucrainean aflat aproape de front

În Ucraina, războiul a schimbat viețile tuturor. Fiecare familie, fiecare comunitate și fiecare profesie au fost afectate într-un fel sau altul....

„Doar prostului nu-i este frică” – mărturia unui medic ucrainean aflat aproape de front
Ciupercile otrăvitoare trimit zeci de oameni la spital
Reportaje marți, 9 iunie 2026, 13:41

Ciupercile otrăvitoare trimit zeci de oameni la spital

Creşte numărul persoanelor care ajung la spital din cauza consumului de ciuperci necomestibile.   În pofida avertismentelor date de medici...

Ciupercile otrăvitoare trimit zeci de oameni la spital
Stephan Werhahn: Viitorul și identitatea Europei sunt un lucru urgent, ce trebuie tratat cu maximă seriozitate
Reportaje luni, 8 iunie 2026, 13:41

Stephan Werhahn: Viitorul și identitatea Europei sunt un lucru urgent, ce trebuie tratat cu maximă seriozitate

Se împlinesc anul acesta 150 de ani de prietenie între Cluj-Napoca și orașul german Köln.   Pentru a marca aniversarea, la Centrul Cultural...

Stephan Werhahn: Viitorul și identitatea Europei sunt un lucru urgent, ce trebuie tratat cu maximă seriozitate
Gusturile mâncărilor din Transilvania și poveștile lor în curtea muzeului
Reportaje luni, 8 iunie 2026, 13:07

Gusturile mâncărilor din Transilvania și poveștile lor în curtea muzeului

Curtea Muzeului Bistrița s-a transformat la finalul săptămânii într-o uriașă insulă a gurmanzilor! Aici, la muzeu, a mirosit senzațional, a...

Gusturile mâncărilor din Transilvania și poveștile lor în curtea muzeului