Începe reabilitarea drumului judeţean Băişoara-Valea Ierii
Reabilitarea drumului judeţean 107 N, Băişoara-Valea Ierii, va demara până la sfârşitul săptămânii, au anunţat reprezentanţii Consiliului Judeţean.
Printre lucrările care vor fi realizate se numără construcţia zidurilor de sprijin şi a rigolelor, precum şi asfaltarea arterei rutiere în lungime de 14 kilometri.
Valoarea contractului de finanţare depăşeşte 7 milioane de lei, iar termenul de execuţie este de 34 de luni. Fondurile pentru modernizarea drumului judeţean 107 N, Băişoara-Valea Ierii, sunt asigurate integral din bugetul Consiliului Judeţean Cluj.
![Începe reabilitarea drumului judeţean Băişoara-Valea Ierii Începe reabilitarea drumului judeţean Băişoara-Valea Ierii](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2014/07/drum_dn15a_reabilitare.jpg?resize=752%2C479&ssl=1)
Articol editat de , 9 septembrie 2014, 12:48
Darian Sacalis