Microbuze noi, pentru elevi, la Alba
21 de localităţi din judeţul Alba vor beneficia de microbuze noi pentru transportul elevilor, din comunităţile îndepărtate de şcoală.
![Microbuze noi, pentru elevi, la Alba Microbuze noi, pentru elevi, la Alba](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2014/07/micrubuze_scolare.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Andrei Cretoiu, 15 iulie 2014, 12:14 / actualizat: 23 iulie 2014, 19:16
Prima etapă se va desfăşura în perioada iulie – septembrie; vor fi repartizate 12.000 de microbuze şcolare de 16 plus 1 locuri, unităţilor administrativ-teritoriale din Arieşeni, Bucium, Cerul Băcăinţi, Ciugud, Lupşa, Râmeţ, Noşlag, Sântimbru, Săsciori, Vidra şi Vinţul de Jos.Etapa a doua cuprinde alte 9 localităţi – Albac, Bistra, Fărău, Galda de Jos, Mogoş, Poşaga, Scărişoara, Şugag şi Valea Lungă. (Gheorghe Feneşer, prefectul judeţului Alba)
Cezar Firu