Vântul puternic a produs pagube în Sălaj
Vântul puternic a produs sâmbătă, 25 aprilie, pagube în mai multe zone ale judeţului Sălaj.
![Vântul puternic a produs pagube în Sălaj Vântul puternic a produs pagube în Sălaj](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2018/09/vant-puternic.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Camelia Velțan, 26 aprilie 2020, 10:15 / actualizat: 26 aprilie 2020, 11:48
Vântul puternic a produs sâmbătă, 25 aprilie, pagube în mai multe zone ale judeţului Sălaj.
Potrivit corespondentului Radio România, Adrian Lungu, pompierii au intervenit pe o stradă din Jibou, unde câteva cabluri de telefonie s-au desprins şi au căzut la marginea carosabilului, dar şi pentru a înlătura un copac prăbuşit pe drumul dintre localităţile Cehu Silvaniei şi Ulciug.
De asemenea, vântul a dus la desprinderea unui panou publicitar care a căzut peste un autoturism în Şimleu Silvaniei, iar un copac rupt de vânt a avariat fereastra unui restaurant din Zalău.
Radio Cluj poate fi ascultat şi online, AICI sau pe telefon: 031 504 0456, apel cu tarif normal.
Ne găsești și pe facebook, twitter și instagram.