Pentru o poză reuşită şi-a pierdut viaţa
Un tânăr a murit duminică după ce a căzut de pe un zid al Cetăţii Devei unde făcea fotografii.
![Pentru o poză reuşită şi-a pierdut viaţa Pentru o poză reuşită şi-a pierdut viaţa](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/Castelul-Corvinilor-si-Cetatea-Deva-1.jpg?resize=600%2C385&ssl=1)
Articol editat de Andreea Leonid, 1 mai 2017, 07:09
Poliţiştii din cadrul IPJ Hunedoara au deschis o anchetă. Din primele cercetări rezultă că accidentul a avut loc într-o zonă a Cetăţii Devei închisă publicului. Potrivit surselor, tânărul de 28 de ani era pe Cetate cu o prietenă, şi doreau să-şi facă poze. La un moment dat, bărbatul s-a împiedicat şi a căzut de la o înălţime de circa 4 metri.
La faţa locului s-a deplasat echipajul SMURD de prim ajutor, dar bărbatul nu a pututfi resuscitat.
Mediafax