Concert de colinde vechi la Cluj
Duminică, 6 Decembrie, fă-ţi timp pentru un recital de colinde.
![colinde vechi colinde vechi](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2015/12/Afis-Concert-de-colinde-vechi1.jpg?resize=850%2C467&ssl=1)
Articol editat de Carmen Sas, 4 decembrie 2015, 13:24
Concertul de colinde vechi Vesele te-te, Domn bunuș, susţinut de studenţi ai UBB din grupurile ASCOR Cluj-Napoca (Asociaţia studenţilor creştini ortodocşi) şi Liga Studenţilor din Cluj, are loc duminică, 6 decembrie 2015, începând cu ora 19:00, în Auditorium Maximum.
Ne dorim să aducem să aducem în faţa publicului colinde care până nu demult umpleau atmosfera de sărbătoare a satelor în zilele de Crăciun şi care acum sunt uitate. În plus, acest spectacol este o şansă pentru colindători de a se apropia ei însuşi de bucuria colindătorilor de altădată. (Oana Raluca Băilă, vicepreşedinte ASCOR Cluj)