Vremea rea face primele victime
O tânără de 25 de ani, din judeţul Vaslui, a murit, după ce ambulanţa care urma să o preia s-a înzăpezit şi nu a putut ajunge la pacientă.
În zonă a fost trimisă şi o autoşenilată a Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă, însă, până la sosirea acesteia, femeia a fost transportată la ambulanţă cu un atelaj al primăriei din localitatea respectivă.
Secretarul de stat în Ministerul Afacerilor Interne, Raed Arafat, a precizat că tânăra era în stop cardio-respirator atunci când a fost preluată de echipajul medical.
Vremea rea face prima victimă şi în Tulcea. O gravidă din acest judeţ, în vârstă de 37 de ani, rămasă înzăpezită, a decedat.
Echipajele Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă au ajuns la tânără şi au reuşit să o transporte la o ambulanţă, însă aceasta a murit în drum spre spital.
![Vremea rea face primele victime Vremea rea face primele victime](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2014/12/drum_zapada-e1452094214177.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Camelia Velțan, 29 decembrie 2014, 19:38 / actualizat: 29 decembrie 2014, 21:06
Radio România Actualităţi