Parada automobilelor la Cluj-Napoca
Maşinile româneşti produse în ultimele 3 decenii ale secolului trecut vor fi prezente din nou în centrul Clujului.
RETROMOBIL CLUB ROMÂNIA – filiala Cluj-Napoca – organizează sâmbătă, 23 august, a III-a ediţie a expoziţiei FABRICAT ÎN ROMÂNIA, în patru oraşe din ţară simltan: Bucureşti, Cluj-Napoca, Baia Mare şi Suceava.
![Parada automobilelor la Cluj-Napoca Parada automobilelor la Cluj-Napoca](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2014/08/Fabricat_in_Romania_2014.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de , 21 august 2014, 11:57 / actualizat: 2 septembrie 2014, 7:24
Evenimentul prezintă automobile, autoutilitare, camioane, motociclete şi motorete, exclusiv de fabricaţie românească.
Ediţia din acest an este dedicată aniversării a 45 de ani de la lansarea automobilului DACIA 1300. Invitat de onoare la Cluj-Napoca este Nicolae Coman, conducătorul expediţiei româneşti transafricane realizate cu un automobil de teren ARO, şi autor al jurnalului de călătorie ” De la Atlantic la Oceanul Indian ”
La Cluj, maşinile vor fi expuse în Piaţa Unirii între orele 10 şi 12, iar la Baia Mare în Piaţa Millenium între orele 10-13.
Radio Cluj