Debut de sezon în handbalul feminin
Supercupa deschide noua ediție a Ligii Naționale.
Articol editat de cristina.rusu, 23 iunie 2026, 16:10
Noul sezon al Ligii Naționale de handbal feminin va debuta cu 14 echipe la start.
În prima etapă, campioana Gloria Bistrița va juca acasă în compania celor de la CSM Iași, Minaur Baia Mare va evolua pe terenul celor de la SCM Râmnicu Vâlcea, HC Zalău va primi vizita formației Corona Brașov, iar CSM Târgu Mureş va merge la Târgu Jiu.
În etapa a II-a este programat derby-ul dintre vicecampioana CSM Bucureşti şi campioana Gloria Bistriţa.
Sezon intern va debuta în 20-21 august, odată cu SuperCupa României la handbal feminin.
Ovidiu Tebu
Radio Cluj poate fi ascultat şi online AICI. Ne găsești și pe facebook, X și instagram.