Mașină căzută într-o râpă pe Transfăgărășan după ce a fost lăsată nesupravegheată
Șoferița ar fi oprit pentru a face fotografii.
Articol editat de Bianca Câmpeanu, 22 iunie 2026, 11:41
Un autoturism a căzut într-o râpă pe Transfăgărășan, în zona serpentinelor, după ce a început să se deplaseze necontrolat. Incidentul a fost surprins de mai mulți martori aflați în apropiere.
Potrivit informațiilor de la fața locului, șoferița ar fi oprit pentru a face fotografii și a coborât din mașină. La scurt timp, autoturismul a pornit singur la vale, a traversat marginea carosabilului și s-a prăbușit pe versant. Mașina a coborât aproximativ 45 de metri în râpă și a fost serios avariată.
Din fericire, nimeni nu se afla în autoturism în momentul incidentului, iar șoferița nu a fost rănită. Momentul în care vehiculul părăsește șoseaua și cade în râpă a fost filmat de persoane aflate în zonă.
Marina Colpoș
Radio Cluj poate fi ascultat şi online AICI. Ne găsești și pe facebook, X și instagram.