Ascultă Radio România Cluj Live

Transmiterea facturilor prin e-Factura – obligatorie!

Până acum, contribuabilii au încărcat în sistem 140 de milioane de facturi.

Transmiterea facturilor prin e-Factura – obligatorie!

Articol editat de robert, 1 iunie 2024, 12:32

Transmiterea facturilor prin e-Factura devine obligatorie!

 

Ministerul Finanțelor reamintește că, începând de sâmbătă, 1 iunie, nerespectarea termenului limită de cinci zile lucrătoare pentru transmiterea facturilor în sistemul național e-Factura se sancționează conform legii.

Până în prezent, contribuabilii care s-au conformat noilor cerințe au încărcat în sistem 140 de milioane de facturi.

Transmiterea facturilor prin e-Factura devine obligatorie, iar celor care au nevoie de asistență li se recomandă să se adreseze echipei de suport de la ANAF.

 

RADOR RADIO ROMÂNIA

Radio Cluj poate fi ascultat şi online, AICI sau pe telefon: 031 504 0456, apel cu tarif normal.
Ne găsești și pe facebooktwitter și instagram.

România pierde poziții în clasamentul economic mondial
Economic vineri, 19 iunie 2026, 10:52

România pierde poziții în clasamentul economic mondial

România a coborât, într-un an, 12 locuri, până pe 61, într-un clasament al celor mai competitive 70 de economii ale lumii, arată raportul...

România pierde poziții în clasamentul economic mondial
Val de controale pe drumuri. Un șofer a fost amendat cu 10.000 de lei!
Economic miercuri, 17 iunie 2026, 18:26

Val de controale pe drumuri. Un șofer a fost amendat cu 10.000 de lei!

Consiliul Județean Bihor a desfășurat, în primele șase luni ale acestui an, o amplă campanie de verificări pe drumurile județene. Au fost...

Val de controale pe drumuri. Un șofer a fost amendat cu 10.000 de lei!
Instabilitatea politică lovește economia
Economic miercuri, 17 iunie 2026, 11:28

Instabilitatea politică lovește economia

Instabilitatea politică produce efecte severe în plan economic.   Primul a reacţionat cursul de schimb al monedei naţionale: leul s-a...

Instabilitatea politică lovește economia
Statul s-a împrumutat cu aproape un miliard de lei de la bănci
Economic marți, 16 iunie 2026, 09:35

Statul s-a împrumutat cu aproape un miliard de lei de la bănci

Ministerul de Finanţe a împrumutat, luni, 15 iunie, aproape 1 miliard de lei, de la bănci, printr-o emisiune de obligaţiuni de stat, cu o...

Statul s-a împrumutat cu aproape un miliard de lei de la bănci