CSO Voluntari, ultima semifinalistă a Ligii Naţionale de baschet masculin
Ilfovenii au completat tabloul penultimului act al play-off-ului, după ce s-au impus, aseară, pe teren propriu, formaţia CSU Sibiu, cu scorul de 81-70, în meciul decisiv al seriei din sferturile de finală.
![CSO Voluntari, ultima semifinalistă a Ligii Naţionale de baschet masculin CSO Voluntari, ultima semifinalistă a Ligii Naţionale de baschet masculin](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2023/09/baschet-minge-1024x782-1.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de cristina.rusu, 23 aprilie 2024, 08:44
Anterior, în semifinale s-au calificat campioana U-BT Cluj, vicecampioana CSM Oradea și FC Argeş Piteşti.
Semifinalele Ligii Naționale de baschet masculin încep în 25 aprilie, între U BT Cluj – FC Argeş Piteşti şi CSM Oradea – CSO Voluntari. Câștigătoarele vor fi stabilite după sistemul „cel mai bun din cinci meciuri”.
Ovidiu Tebu
Radio Cluj poate fi ascultat şi online, AICI sau pe telefon: 031 504 0456, apel cu tarif normal.
Ne găsești și pe facebook, twitter și instagram.