U-BT a încheiat neînvinsă sezonul regulat
Baschetbaliștii de la U-BT s-au impus, joi, 4 aprilie, cu scorul de 77-73, după prelungiri, în fața vicecampionilor de la CSM Oradea, într-un joc din ultima etapă a sezonului regulat al Ligii Naționale.
![U-BT a încheiat neînvinsă sezonul regulat U-BT a încheiat neînvinsă sezonul regulat](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2023/11/Mihai-Silvasan-si-UBT-Cluj-la-Trento-2.jpeg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Bianca Câmpeanu, 5 aprilie 2024, 12:59
Partida s-a disputat în Sala Polivalentă, în fața a peste 5.000 de spectatori.
În urma acestui rezultat, cele două formaţii intră în play-off de pe primele două locuri, campioana U-BT, neînvinsă, cu 36 puncte, iar CSM Oradea, cu un total de 32 de puncte.
Ovidiu Tebu
Radio Cluj poate fi ascultat şi online, AICI sau pe telefon: 031 504 0456, apel cu tarif normal.
Ne găsești și pe facebook, twitter și instagram.