Peste 72 de mii de turiști au vizitat în 2023 Muzeul Maramureșean din Sighet
Peste 72 de mii de turiști au vizitat în anul 2023 Muzeul Maramureșean din Sighet. A fost un an bun din acest punct de vedere, spune managerul instituției Mirela Barz.
![Peste 72 de mii de turiști au vizitat în 2023 Muzeul Maramureșean din Sighet Peste 72 de mii de turiști au vizitat în 2023 Muzeul Maramureșean din Sighet](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2023/06/muzeul-satului-sighet-scaled-e1704184720723.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Andrei Cretoiu, 2 ianuarie 2024, 10:39
Peste 72 de mii de turiști au vizitat în anul 2023 Muzeul Maramureșean din Sighet. A fost un an bun din acest punct de vedere, spune managerul instituției Mirela Barz.
Cu toate acestea nu au lipsit și realizările. În anul 2023 s-au finalizat proiecte importante pentru muzeu și s-au început altele noi, au avut loc numeroase expoziții organizate sau găzduite de muzeu, dar și numeroase proiecte și activități educaționale.
În plus, anul 2023 a adus muzeului nominalizări la premii importante, fiind totodată și an cu multe provocări.
Ioana Popovici
Radio Sighet poate fi ascultat online, AICI!