De Ziua Internațională a Cititului împreună, polițiștii le-au citit povești copiilor
Mai multe unități școlare și-au exprimat dorința ca activitatea să fie susținută de un polițist, astfel că subcomisar de poliție Meteș Florina din cadrul IPJ Maramureș a fost prezentă la această activitate.
![De Ziua Internațională a Cititului împreună, polițiștii le-au citit povești copiilor De Ziua Internațională a Cititului împreună, polițiștii le-au citit povești copiilor](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2023/02/citit-impreuna-2-feb.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Andrei Cretoiu, 2 februarie 2023, 12:33
Clasa steluțelor de la Liceul Internațional Baia Mare, preșcolarii grupei mari B de la Grădinița cu Program Prelungit nr. 9 și Grupa Campionilor de la Grădinița cu Program Prelungit nr. 25 au ascultat povestea citită de polițist și-au dat frâu liber imaginației și au adresat întrebări.
Activitatea a avut ca scop evidențierea ideii că ecranele răpesc mult din timpul pe care, cei mici ar trebui să îl acorde cărților.
Ioana Popovici
Radio Sighet poate fi ascultat online, AICI!