Patru proiecte mari de eficientizare energetică a mai multor clădiri au fost depuse de Consiliul Județean Bihor în cadrul Planului Naţional de Redresare şi Rezilienţă.
Foto: Foto: Pijon/Pixabay
Articol editat de Andrei Cretoiu,
10 octombrie 2022, 15:23
Patru proiecte mari de eficientizare energetică a mai multor clădiri au fost depuse de Consiliul Județean Bihor în cadrul Planului Naţional de Redresare şi Rezilienţă.
Se propune reabilitarea viitorului sediu al instituției, fosta Policlinică Mare, trei imobile ale Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului, precum şi imobilul pentru terapie ocupaţională de la Spitalul de Psihiatrie din Nucet.
Valoarea totală estimată a investiţiilor este de 11,4 milioane de euro, fără TVA.
Sesiunea de depunere a proiectelor a început luni, 10 octombrie şi se încheie pe 23 octombrie.
După această etapă, urmează cea de verificare şi contractare a proiectelor câştigătoare, cu termen de finalizare în 31 decembrie.
Radio Cluj poate fi ascultat şi online, AICI sau pe telefon: 031 504 0456, apel cu tarif normal.
Ne găsești și pe facebook, twitter și instagram.