O bătrână s-a ales cu arsuri încercând să stingă un incendiu de vegetație
Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa-Năsăud, au intervenit pompierii militari de la Garda de Intervenţie Beclean şi Serviciul Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Braniştea.
![O bătrână s-a ales cu arsuri încercând să stingă un incendiu de vegetație O bătrână s-a ales cu arsuri încercând să stingă un incendiu de vegetație](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2020/04/incendiu-vegetatie-1.jpeg?resize=600%2C479&ssl=1)
Articol editat de Andrei Cretoiu, 22 martie 2022, 15:46
Femeia de 83 de ani a suferit arsuri de gradul I şi II la faţă şi mâini, în încercarea de a stinge focul.
Incendiile de vegetaţie au creat probleme în mai multe zone ale judeţului, în ultimele zile. Săptămâna trecută, un bărbat de 67 de ani din Năsăud şi-a pierdut viaţa în urma unui astfel de incendiu.
Agerpres
Radio Cluj poate fi ascultat şi online, AICI sau pe telefon: 031 504 0456, apel cu tarif normal.
Ne găsești și pe facebook, twitter și instagram.