Baia Mare: Femeie atacată de un câine care a scăpat din lesă
La fața locului, a fost identificată apelanta, o femeie de 63 de ani, care a relatat polițiștilor faptul că imediat după ce a fost mușcată a apărut și proprietara câinelui neînsoțit, care a relatat apelantei că acesta scăpase din lesă.
![Baia Mare: Femeie atacată de un câine care a scăpat din lesă Baia Mare: Femeie atacată de un câine care a scăpat din lesă](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2016/02/spitalul-jude-ean-baia-mare-1.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Andrei Cretoiu, 18 mai 2021, 10:55
Proprietara câinelui neînsoțit nu se mai afla la fața locului, fiind identificată ulterior ca fiind o femeie de 55 de ani din municipiul Baia Mare.
Deoarece victima acuza dureri la nivelul membrului inferior drept, a fost solicitată prezența unui echipaj din cadrul S.A.J. Maramureș, fiind transportată la Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriş” în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Proprietara câinelui nesupravegheat a fost sancţionată pentru că nu a luat măsurile de prevenire a atacului canin.