Halterofilul Nicolae Onica, medaliat cu argint la ”Alexander Cup”
Sportivul român pregătit de antrenorul Petre Becheru a evoluat la categoria 102 kilograme, reușind sa câștige medaliile de argint la smuls, aruncat și total.
Nicolae Onica trebuie să mai participe la cel puțin încă o etapă de calificare pentru a afla dacă a obținut biletele pentru Jocurile Olimpice de la Tokyo.
![Halterofilul Nicolae Onica, medaliat cu argint la ”Alexander Cup” Halterofilul Nicolae Onica, medaliat cu argint la ”Alexander Cup”](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2018/03/haltere82-e1522132894286.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Bianca Câmpeanu, 4 noiembrie 2019, 14:02
Alex Magdaș
Foto: arhivă Radio Cluj
Radio Cluj poate fi ascultat şi online, AICI sau pe telefon: 031 504 0456, apel cu tarif normal.