Accident rutier grav în Sălaj
Patru persoane au ajuns duminică la spital cu răni grave rezultate în urma unui accident de circulaţie în Sălaj.
Incidentul rutier a avut loc pe drumul national 1 C, între localităţile Gîlgău şi Bîrsău Mare, pe direcţia de mers Baia Mare – Dej. Potrivit Inspectoratului Judetean de Poliţie Sălaj, din primele cercetări reiese că şoferul unui TIR a pătruns pe contrasens şi a lovit în plin o autoutilitară care circula regulamentar.
Traficul rutier s-a desfăşurat cu dificultate minute în şir la locul accidentului. Persoanele rănite au fost preluate de echipajele medicale sosite la faţa locului, iar poliţiştii au deschis o anchetă pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs incidentul.
![accident rutier accident rutier](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2014/09/accident_rutier-e1448528405694.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de , 13 martie 2016, 13:29
Adrian Lungu