Duel de foc în Cupa României!
Marţi, 12 Ianuarie, la sediul Federației Române de Fotbal a avut loc tragerea la sorți a semifinalelor Cupei României. În această fază a competiţiei s-au calificat patru echipe, toate din Liga I: ASA Târgu Mureş, CFR Cluj, Dinamo şi Steaua.
![Cupa Romaniei Cupa Romaniei](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2016/01/Cupa-Romaniei.jpg?resize=661%2C451&ssl=1)
Articol editat de Carmen Sas, 12 ianuarie 2016, 12:56 / actualizat: 13 ianuarie 2016, 22:33
În penultimul act al competiției, Dinamo se va duela cu Steaua, iar ASA Tg Mureș va întâlni pe CFR Cluj.
Semifinalele se vor disputa în sistem tur-retur, prima echipă extrasă fiind organizatoare a jocului tur. Prima manşă este programată pe data de 2 martie, iar a doua se va disputa pe 20 aprilie.
Costică Petruş
Radio Cluj poate fi ascultat şi online, AICI.