”La Bohème” revine pe scena Operei Române din Cluj
Opera Națională Română din Cluj are plăcerea de a vă invita duminică, 15 noiembrie, la premiera extraordinară de talie internațională, ”La Bohème”, de Giacomo Puccini.
![”La Bohème” revine pe scena Operei Române din Cluj ”La Bohème” revine pe scena Operei Române din Cluj](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2015/11/Opera_Cluj-e1542798358204.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Andreea Leonid, 10 noiembrie 2015, 18:29 / actualizat: 11 noiembrie 2015, 10:27
Distinsul eveniment aflat sub înaltul Patronaj al Președinției României aduce în fața publicului noua montare a uneia dintre cele mai fermecătoare capodopere lirice ale tuturor timpurilor.
Premiera se bucură de o distribuție de excepție, ce îi are ca invitați speciali pe soliștii Anita Hartig, care va străluci în rolul celebrei Mimi ce i-a adus faima pe înaltele scene ale lumii, Teodor Ilincăi, Cozmin Sime, Adrian Sâmpetrean și dirijorul David Crescenzi.
Andreea Leonid
Radio Cluj poate fi ascultat şi online, AICI.