Tomis Constanţa, noua campioană la volei masculin
Echipa de volei masculin Tomis Constanţa a câştigat, luni, pe teren propriu, cel de-al şaselea titlu naţional din palmares, după ce a învins formaţia Volei Municipal Zalău, cu scorul de 3-1, în meciul decisiv, al finalei Diviziei A1.
Constănțenii au câștigat finala cu scorul general de 3-2, după ce s-au impus cu 3-1 în primele două meciuri de pe litoral și le-au pierdut pe următoarele două, la Zalău.
Lupta pentru titlu a fost un duel pasionant între tată și fiu, antrenorii celor două echipe, fiul Martin Stoev pregătind formația de malul Mării, iar tatăl Stoian Stoev conducând formația sălăjeană. Tomis și-a luat revanșa după ce a pierdut finala Cupei României fără drept de apel în fața grupării de sub Meseș.
Articol editat de , 5 mai 2015, 07:31
Costică Petruş