Cristian Diaconescu nu mai candidează la prezidenţiale
Preşedintele Fundaţiei Mişcarea Populară, Cristian Diaconescu, a renunţat la candidatura pentru funcţia de preşedinte al României.
El a anunţat, joi, 28 august, că o va susţine în cursa pentru fotoliul de la Cotroceni pe Elena Udrea. Cristian Diaconescu a declarat că a luat această decizie întrucât solidaritatea dreptei trebuie să prevaleze în faţa intereselor personale.
![Cristian Diaconescu nu mai candidează la prezidenţiale Cristian Diaconescu nu mai candidează la prezidenţiale](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2014/08/cristian_diaconescu-e1409239563925.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de , 28 august 2014, 18:26
Având în vedere situaţia internă extrem de complicată, ca de altfel şi situaţia internaţională, consider că în acest moment este mult mai important să avem din punct de vedere politic o atitudine solidară. Era o aventură, din punctul meu de vedere, ideea de a împărţi electoratul Fundaţiei Mişcarea Populară, al cărei preşedinte sunt; va sprijini pe Elena Udrea, candidatul partidului Mişcarea Populară în demersul său şi în această candidatură. (Preşedintele Fundaţiei Mişcarea Populară, Cristian Diaconescu)
Rador