Ivan Patzaichin, gazda concursului de canotaj din Alba Iulia
![Ivan Patzaichin, gazda concursului de canotaj din Alba Iulia Ivan Patzaichin, gazda concursului de canotaj din Alba Iulia](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2014/08/ivan_patzaichin.jpg?resize=750%2C479&ssl=1)
Articol editat de Carmen Sas, 8 august 2014, 12:57
Competiția de vâslit în canotci de 10+1 locuri este gratuită, iar câştigătorii concursului vor reprezenta municipiul Alba Iulia în finala națională, care se va desfăşura în 31 august la Tulcea. Până în prezent s-au înscris în concurs 17 echipe, iar distanța pe care se va derula întrecerea va fi de 200 metri.
Andreea Leonid