Victorii convingătoare pentru echipele din Ardeal în deschiderea Ligii I
CFR Cluj a obţinut o victorie clară în prima etapă a noului sezon din Liga I de fotbal.
Feroviarii au învins duminică în Gruia, cu scorul de 4- 0, formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ. Tade cu o dublă, Costea şi Negruţ au fost marcatorii CFR- ului.
Tot duminică, 27 iulie, Gaz Metan Mediaş s- a impus cu 3- 0 pe terenul celor de la FC Botoşani. Golurile echipei antrenate de Cristian Dulca au fost înscrise de Todea, Tahar din penalty şi de Figliomeni.
![Victorii convingătoare pentru echipele din Ardeal în deschiderea Ligii I Victorii convingătoare pentru echipele din Ardeal în deschiderea Ligii I](https://i0.wp.com/www.radiocluj.ro/wp-content/uploads/2014/07/cfr-cluj_meci_liga1.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol editat de Bianca Câmpeanu, 27 iulie 2014, 23:48 / actualizat: 30 iulie 2014, 11:22
Darian Sacalis